Безпека в інтернеті

«Біжи або помри»

В Україні стрімко поширюється небезпечна гра серед підлітків «Біжи або помри». У поліції закликали водіїв та батьків дітей бути уважними.

Про це повідомили у поліції.

Правоохоронці застерігають: це ризикована вулична гра, суть якої полягає у тому, щоб на мобільний телефон зняти, як гравці перебігають дорогу якомога ближче до транспортного засобу, який рухається.

За непідтвердженими даними, гра «Біжи або помри» прийшла до України з Росії, де вже є жертви.

Своєю чергою, батьки дітей вже забили на сполох і почали ділитися у соцмережах порадами, на що варто звернути увагу, щоб відвернути трагедію. Зокрема, необхідно простежити, чи висипається дитина, особливо, чи спить у ранкові години. Також повинні насторожити малюнки китів, метеликів та єдинорогів.

Окрім цього батькам радять дізнатися, чи вступила їхня дитина в одну з таких груп (або зі схожими назвами) у соцмережах: «Киты плывут вверх», «Разбуди меня в 4.20», f57, f58, «Тихийдом», «Рина», «НяПока», «Море китов», «50 днів до мого...», а також застосування хештегів: #домкитов, #морекитов, #млечныйпуть, #150звёзд, #ff33, #d28, #хочувигру, #бегиилиумри та написання на своїй «стіні» цифр, починаючи від 50 і менше.

До того ж, підозрілим є спілкування з друзями, якщо використовуються фрази «розбуди мене о 4.20», «я у грі» та переписка в різних месенджерах із незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження, передає ТСН.

Раніше кіберполіція прокоментувала так звані групи смерті в соціальних мережах.

Зауважимо, кілька місяців тому російська «Новая газета» опублікувала велике розслідування про «групи смерті» в соціальній мережі «ВКонтакте». Підлітки з різних куточків країни виконували дивні завдання віртуальних модераторів, останнім з яких мало бути самогубство.

Згодом у Маріуполі 16-річна дівчина вистрибнула з багатоповерхівки, виконуючи завдання з соцмереж.

Ще один маріупольський підліток хотів вчинити суїцид, виконуючи завдання «квесту» в соціальній мережі.

Згодом прикарпатська поліція у «групах смерті« в соцмережах виявила сімох підлітків. Також в Івано-Франківській лікарні виявили учасницю смертельної гри «Синій кит».