Комунальний заклад освіти "Вечірня (змінна) середня загальноосвітня школа №4" Дніпровської міської ради

   







200-річчя Т. Г. Шевченка

            

Новости: 60
02.05.2018

Школа і поліція

«Відповідальність підлітків за порушення закону»
27.04.2018

Чорнобиль

вшанування па'мяті
26.04.2018

Сьогодні, 26 квітня, Україна відзначає річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Вибух стався 26 квітня 1986 року в 1:23:47 у ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці, чим був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 вогнищ пожежі, основні з них через годину були ліквідовані, а до 5 години ранку 26 квітня пожежу ліквідували.
14.04.2018

Семінар

обласний семінар
20.03.2018

Міжнародний день щастя

Щасливі люди живуть довше.
12.03.2018

«Я маю право»

Інформація про хід реалізації правопросвітницького проекту
20.02.2018

День Небесної сотні

Революції Гідності 2013-2014 рр.
19.02.2018

День малого

Герба в Україні
06.02.2018

День

безпеки в Інтернеті
01.02.2018

Відкритий захід

з Художньої культури

            Тара́с Григо́рович Шевче́нко (відомий також як Кобза́р; 25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія, (нині Черкаська область) — 26 лютого (10 березня) 1861, м. Санкт-Петербург) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф.

         Збереглося 835 його творів, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві російських та граверів з інших країн, а також у копіях, що їх виконали художники ще за життя Шевченка. Уявлення про мистецьку спадщину Шевченка доповнюють відомості про понад 270 втрачених і досі не знайдених робіт. Живописні й графічні твори за часом виконання датуються 1830–1861 роками й територіально пов'язані з Росією, Україною і Казахстаном. За жанрами — це портрети, композиції на міфологічні, історичні та побутові теми, архітектурні пейзажі й краєвиди. Виконано їх у техніці олійного письма на полотні, а також аквареллю, сепією, тушшю, свинцевим олівцем та в техніці офорта на окремих аркушах білого, кольорового та тонованого паперу різних розмірів, а також у п'ятьох альбомах. Значну частину мистецької спадщини Шевченка становлять завершені роботи, але не менш цінними для розуміння творчого шляху й розкриття творчого методу художника є й його численні ескізи, етюди, начерки та навчальні студії. З усіх творів лише незначна частина має авторські підписи, написи і ще менша — авторські дати.
          Ім'ям Тараса Шевченка названо ряд географічних об'єктів (населених пунктів, вулиць), навчальних закладів та інших організацій України. Зокрема, в Києві чотири вулиці Шевченка (для точної ідентифікації доводиться вказувати район або індекс) та бульвар Тараса Шевченка, який разом зпроспектом Перемоги становить одну з найголовніших артерій міста.
            Ім'я Тараса Шевченка також носять вищі навчальні заклади — Київський та Луганський національні університети, Чернігівський педагогічний університет, Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут та головний університет Наддністрянської Республіки; театри —Національна опера, Тернопільський, Волинський та Харківський драматичні театри, Дніпропетровський український музичний драматичний театр,Театр драми й музичної комедії у Кривому Розі, Черкаський та Чернігівський музично-драматичні театри, а також численні кінотеатри, гораШевченка пік, Форт-Шевченко, з 1964 по 1991 місто Актау мало назву Шевченко.
               В Україні та за її межами існує багато пам'ятників Шевченку. Одним з найкращих уважається пам'ятник у Харкові, великі пам'ятники кобзареві встановлені також у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Львові та інших містах. За кордоном пам'ятники Шевченку встановлено у Росії (Москва,Санкт-Петербург), США (Вашингтон), Канаді (Вінніпеґ, Торонто), Польщі (Білий Бір, Варшава), Чехії (Прага). Білорусі (Могильов), Грузії (Тбілісі), Угорщині, Парагваї, Узбекистані, Франції (Париж, Монтаржі) Австралії (Канбера).
             Найбільшим меморіальним комплексом, присвяченим Кобзареві, є Шевченківський національний заповідник на місці поховання поета на Тарасовій горі у Каневі. Національний музей Тараса Шевченка знаходиться у Києві, його філіалом є Літературно-меморіальний будинок-музей. У Торонто,Канада, існує музей, присвячений виключно Шевченківській тематиці. У галузі літератури щорічно присвоюється Шевченківська премія — одна з найпрестижніших відзнак України. Портрет Тараса Шевченка зображено на банкноті номіналом 100 гривень та на золотій пам'ятній монеті номіналом 200 гривень.
            На його честь названо астероїд 2427 Кобзар.