Школа і поліція

2 трав. 2018
«Відповідальність підлітків за порушення закону»

В Дніпрі стартувала просвітницька-профілактична програма для школярів «Школа і поліція». Відтепер патрульні у форматі уроку-бесіди розповідатимуть міським школярам про їхні права та способи отримати допомогу в разі виникнення проблем, суперечок, цькування чи крадіжки.

«У Дніпрі є велика патрульна поліція, яка дозволить втілити проект у життя. Мета – забезпечити безпеку дітей, навчити їх правильній поведінці, бути тим поліцейським, до якого можуть звернутися за допомогою діти або батьки».

Для зазначеної діяльності будуть відібрані працівники поліції, які пройшли спеціальне навчання та призначені шкільними офіцерами поліції. Передбачається закріпити  за одним поліцейським від двох до п’яти шкіл.

З метою реалізації програми «Школа і поліція», 26 квітня 2018 року на базі вечірньої школи відбулось заняття для учнів 9-12 класів на тему: «Відповідальність підлітків за порушення закону» (алкоголь, куріння, норми поведінки).

«Співпраця з поліцією є пріоритетом для нас, особливо коли йдеться про профілактику правопорушень серед школярів. Краще проводити профілактику, аніж боротися з негативними наслідками».

Мета зустрічі - актуалізувати знання про юридичну, а саме, адміністративну відповідальність, проаналізувати поняття прав та норм поведінки, надати учасникам інформацію щодо видів злочинів та покарань за них, проінформувати щодо особливостей кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх, попрактикуватися на основі справжніх життєвих ситуацій.

“Іноді в житті людини трапляються різні складні ситуації, коли вона робить вчинки, які  є протизаконними. Сьогодні діти дізналися про те, що включає в себе поняття «юридична відповідальність», про види злочинів та покарань, які держава може застосувати до тих, хто їх вчинив, та особливості кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх.”

Обговорення «Що таке юридична відповідальність?».

Обговорення «Права та норми поведінки. Адміністративна відповідальність».

Обговорення «Види злочинів та покарань».

Обговорення «Особливості кримінального провадження у справах стосовно неповнолітніх».

Висновки до заняття.